sun
  • Przedszkole
    Przedszkole "Wesoły dzwoneczek" w Mszanie

teatrzyk "Lech, czech i rus"

Dnia 15.04.2015r.  po raz  kolejny odwiedzili nas artyści ze Studia Małych Form Teatralnych ART - RE w Krakowie, tym razem z przedstawieniem pt. "Lech, Czech i Rus".

Scenariusz spektaklu oparty był na znanej legendzie opowiadającej o powstaniu państwa polskiego. Poznaliśmy historię o tym, jak trzej bracia: Lech, Czech i Rus po wspólnym polowaniu rozdzielili się i każdy z nich udał się w  inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie swojego państwa. Pierwszy z braci - Czech - wyruszył na południe, drugi - Rus - wybrał ziemie położone na wschodzie. Trzeci z braci, Lech, pozostał na wskazanej przez ducha puszczy - Żubra - ziemi i tam założył państwo polskie oraz wybudował wspaniały gród - Gniezno i uczynił jego pierwszą stolicą.

To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Poznaliśmy symbole narodowe: godło i jego historię, flagę i hymn narodowy. Aktorzy, jak zwykle, zachwycili nas wspaniałymi kostiumami, scenografią i profesjonalną grą i – jak zawsze – dali nam okazję pomagać im i być współuczestnikami w przedstawieniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Copyright © 2020 Copyright Przedszkole Wesoły Dzwoneczek w Mszanie Rights Reserved.