sun

II POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „ZWIERZĘTA W POEZJI PRZEDSZKOLAKA”

4 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbył się powiatowy konkurs recytatorski pt. „Zwierzęta w poezji przedszkolaka”.

Celem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji. Konkurs był również świetną okazją do wzmocnienia wiary we własne siły i możliwości. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe : 3, 4 latki oraz 5,6 latki. Łącznie udział wzięło około 50 dzieci. W grupie 5, 6 latki liczącej 34 uczestników pod opieką pani Anety Kaperczak oraz rodziców swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały Magdalena Komarek z grupy III oraz Weronika Walkowska z grupy IV uczęszczające do Gminnego Przedszkola w Mszanie.
     Dziewczynki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury. Magdalena Komarek wystąpiła z wierszem pt. „Żuk” Jana Brzechwy”, natomiast Weronika Walkowska wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima pt. „Spóźniony Słowik”. Zarówno Magda jak i Weronika zachwyciły wdziękiem oraz niepowtarzalną prezentacją i interpretacją utworów.

Komisja konkursowa oceniała recytatorów według poszczególnych kryteriów:

- odpowiedni dobór tekstu do możliwości dziecka jak również jego pamięciowe opanowanie
- interpretacja tekstu
- samodzielność podczas prezentacji
- ogólny wyraz artystyczny.

Laureatką konkursu w kategorii 5, 6 latki została Magdalena Komarek, której przez cały czas towarzyszyła mama oraz wychowawczyni pani Aneta Kaperczak. Magda zachwyciła Jury swoją osobą , doskonałą znajomością wiersza oraz jego interpretacją i gestykulacją.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Serdecznie gratulujemy Magdalenie oraz Weronice.

KONKURS RECYTATORSKI „ZWIERZĘTA W POEZJI PRZEDSZKOLAKA”

Copyright © 2020 Copyright Przedszkole Wesoły Dzwoneczek w Mszanie Rights Reserved.